Производи

Доколку сте консумирачи на вино и сладолед мора да го запознаете WICE. Направен е со 50% македонско вино со најдобар квалитет, произведено од лозовите насади во сончевите долини на Тиквешкиот регион. Неговата тајна формула овозможува алкохолот од виното да остане задржан во самиот сладолед.

Идеален е за релаксација после долг ден на работа, филмска вечер, вечера со пријателите...ТВОЈ ИЗБОР!

Ви го претставуваме WICE во чаша од 180 мл, со најдобрата комбинација на вкусови за љубителите на црвено и на бело вино.

Мерло, чоколадо и вишна

Сладолед со вино во чаша од 180мл, направен со Мерло вино
и збогатен со чоколадо и вишна
Нутритивна вредност
Per 100 grams:
Енергија
820kJ/196 kcal
Масти
9.5 g
Од кои заситени масти
8.5 g
Јаглехидрати
26 g
Од кои шеќери
17 g
Протеини
2.9 g
Сол
0 g

Спецификации

Содржи антиоксиданси

Содржи 4.5% ABV

Произведено со 50% вино

Ризлинг, ванила и малина

Сладолед со вино во чаша од 180мл, направен со Ризлинг вино
и збогатен со ванила и малина
Нутритивна вредност
Per 100 grams:
Енергија
778kJ/186 kcal
Масти
8.5 g
Од кои заситени масти
7.6 g
Јаглехидрати
26 g
Од кои шеќери
14 g
Протеини
2.8 g
Сол
0 g

Спецификации

Содржи антиоксиданси

Содржи 4.5% ABV

Произведено со 50% вино

Контакт

Доколку имате прашања пополнете ја формата, ќе добиете одговор за помалку од 24 часа.

ARE YOU OF LEGAL DRINKING AGE IN YOUR COUNTRY?